Peddon’a Sıkça Sorulan Sorular

Peddon Regl Külodu 

Regl dönemlerinizdeki kanamalar, günlük rutindeki sızıntılarınız ve idrar kaçırma problemlerinize çözüm getiren geliştirilmiş,

yenilikçi ve geri dönüştürülebilir teknolojilerle üretilen sıvı ve leke geçirmez emici iç çamaşırlarıdır.

Regl dönemlerinizdeki kanamalar, günlük rutindeki sızıntılarınız ve idrar kaçırma problemlerinize çözüm getiren geliştirilmiş, yenilikçi ve geri dönüştürülebilir teknolojilerle üretilen sıvı ve leke geçirmez emici iç çamaşırlarıdır.

Nem emici, koku kontrol edici, süper emici ve sızdırmazlığa sahip patentli bir üründür.

Peddon regl külotlarınızı hijyenik ped veya tampon ile kullanmanıza gerek yok, yalnızca Peddon regl külotlarınızı giyebilir ve özgürce hareket edebilirsiniz.

Evet, gerçekten çalışıyor. Tıpkı hayal ettiğin gibi 🙂

Bütün kadınlar kullanabilir!

Peddon ile en özel günlerinde SEN her gününden daha özgür, daha mutlu, daha sağlıklısın!

İç çamaşırlarımız, kötü kokuları ve bakterileri etkisiz hale getiren patentli bir tasarımla üretilmiştir. Ayrıca, sizi taze ve kuru tutmak için süper emici ve ter tutmaz.

Kesinlikle evet! Eski zamanlarda büyükannelerimizin kullandıkları bezler gibi hijyenik, doğa dostudur. Hijyenik pedlerin aksine normal iç çamaşırları gibi yıkanabilir, tekrar tekrar giyilebilir!

Yumuşak, nefes alabilen, dayanıklı Pamuk, elastan ve polyester karışımından geleneksel dikiş ve son teknoloji kullanılarak üretilmiştir.

Kalçanızı bir mezura yardımı ile ölçüp, beden tablomuzdan bedeninize uygun gelen bedende sipariş vermenizi öneriyoruz. Eğer iki beden arasında kalıyorsanız, iç çamaşırı seçimlerinizde en çok hangi bedeni tercih ediyorsanız o bedeni seçmenizi öneriyoruz

Peddon regl külotları ilk kez regl olacak genç kızlar için de harika bir tercihtir. İlk regl için kızlarına Peddon alan annelerden çok güzel geri dönüşler alıyoruz

Peddonların belirli bir raf ömrü yoktur. Uygun şekilde yıkadığınız müddetçe iç çamaşırlarınız gibi uzun süre kullanabilirsiniz.

Maxi Peddonlarınızı yoğun adet döngülerinizde, gece idrar kaçırma sorunlarında, yoğun akıntı ve sızıntılarda kullanabilir;Midi Peddonlarınızı orta-az yoğun adet günlerinizde, günlük rutin akıntılar, idrar kaçırma ve mesane sızıntıları için kullanabilirsiniz.

Ortalama 7 gün süren bir regl döneminde 4 Maxi 1 Midi Peddon öneriyoruz. Avantajlı fiyatlarla Period paketini deneyebilirsiniz.

Tüm Peddon modelleri, yıkama filesi ile gönderilir. Öncesinde elde soğuk su da yıkayıp ardından hassas yıkama programıyla ( 15 – 30 C ‘’) ayarında 800-1000 RPM devirde sıkarak çamaşır makinesinde yıkanabilir. Her iç çamaşırında olduğu gibi önce elde yıkama, Peddon’un ömrünü uzatacaktır.

Sıvı deterjan tercih etmenizi öneriyoruz,

Yıkama esnasında yumuşatıcı kullanılmaması gerekmektedir, bu Peddon’un kullanım ömrünü kısaltacaktır.
Kurutma makinesinde ve kaloriferde kurutmayınız.
Detaylı bilgi için “Yıkama Talimatları”’na bakınız.

Yüksek ısı ile direkt temas sebebiyle iç çamaşırlarınız da her kıyafette olduğu gibi daha çabuk yıpranıyor bu da katmanlarda bozulmaya, yıpranmaya sebep oluyor. Doğal ortamında kurumaya bırakmanızı öneriyoruz.

Peddon regl külotlarınızın uzun süre iyi performans vermesini istiyorsanız organik içerikli sıvı ya da toz deterjan kullanmanız en iyisidir (hassas yıkamalar için uygun olanlar gibi) Sıvı deterjanlar liflere daha iyi nüfuz ettiği için daha etkili olabilmektedir. Yumuşatıcı kullanmayınız.

Akışınıza bağlı olarak uygun rutinlerinizi kendiniz belirleyebilir ve tamamen hijyenik ürünler yerine kullanabilirsiniz.
Kredi Kartı ekstremde neden “RM Tekstil A.Ş.” yazıyor?
Çünkü Peddon bir RM Tekstil A.Ş. markasıdır.

Ürünlerimiz hijyenik ve kişisel ürünler olduğu için iade kabul edilmemektedir.

Hayır, ürünlerimize kargo dahildir.

Her kadının regl düzeni farklıdır.
Ortalama bir Kadın 5 gün regl olduğunu düşünürsek; bu Kadın yoğun günlerde 6–8 saat Maxi Peddon’u kullanırken; 6 ve daha fazla gün regl olan kişilerde yoğun günlerde kullanım süresi daha kısa olacaktır; 4 ve daha az gün regl olan kişilerde yoğun günlerde kullanım süresi daha uzun olacaktır. Midi Peddon regl külodu ise orta-az yoğun regl günlerinde, günlük akıntı ve sızıntılarda, regl hemen öncesi ve lohusalık döneminde kullanımı önerilmektedir,
Kişi, kendi adet döngüsüne göre süreyi belirlemelidir.
Eğer Maxi Peddon veya Midi Peddon’u idrar kaçırma problemi için kullanacaksanız; Hapşurma, öksürme, gülme refleksleri ile olan doğal kaçırmalarda, Hamilelik sonrası oluşan geçici idrar kaçırmalarda,
Günlük ped kullanımı yerine kullanımlarda, önermekteyiz, Aşırı aktif mesane problemlerinde mutlaka satın almadan önce bize danışın! 
Hijyen açısından, regl külodu amacıyla kullanılan Peddon’un 24 saatten fazla kullanılmaması tavsiye edilir.

Peddonlar, sıvıyı emer ve özel nem bariyeri ile hapseder. Özel sızdırmaz tabakası ile kıyafetlerinizi ıslaklıktan korur. Denemelisin!

Peddon’a olan yoğun ilgi nedeniyle bir toptan satış kanalı başlattık! Ürünlerimizi mağazanızda satmakla ilgileniyorsanız, bizimle irtibata geçmek için iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Hayır! Peddon regl külotları, kullanma talimatlarına uyulduğu taktirde sızdırma yapmaz, dolayısıyla kıyafetlerde leke oluşumuna neden olmaz.

Hiçbir Peddon ürünü kokuya neden olmaz. Adet kanının kendine has, doğal, rahatsız etmeyen hafif bir kokusu bulunur. Bu koku, naylon içeren tek kullanımlık pedlerde ağırlaşır ama Peddon hava alan bir yüzeye sahip olduğu için ağır bir kokuya neden olmaz. Ayrıca istenmeyen kokuları ortadan kaldıran antibakteriyel özel bir koruması mevcuttur.

Peddon regl külotları, özel kesimi sayesinde dikiş izi bırakmaz, taytların altında ya da kıyafetlerinden belli olmaz. Bedeni saran tasarımı sayesinde spor yaparken, yürürken, işteyken kısaca hayatın her alanında gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Maxi modellerde de midi modellerde de üç katman bulunur. Vücuda temas eden dış yüzey nefes alan ve bakterileri %99 engelleyen antibakteriyel bambu kumaştır. İç kısımda tescillenmiş yıkanabilir emici astar bulunur. Bu iki modeli farklı kılan bel yüksekliği ve özel emici kumaşın uzunluğudur.

Maxi Peddon regl külodunun emici astar uzunluğu yoğun günler için tasarlanmıştır. Üç tampon kadar sıvıyı emer ve şişmez yapmadan, ağırlık yapmadan regl dönemini rahatça geçirmenizi sağlar,

Midi Peddon regl külodunda ise orta – az yoğun günler içindir. Bu bakımdan Midi Peddon’un emici kumaş uzunluğu özel bölgeyi saracak kadardır (bir uzun ped büyüklüğünde koruma sağlar.)

“Peddon, Ped Yerine Özel Emici Kumaş Kullanır”

Peddon regl külotlarında, hijyenik pedlerde kullanılan boya, parfüm, parafen, dixoin gibi toksik maddeler asla bulunmaz. Bunun yerine özel ve akıllıca tasarlanmış, patentli kumaş kullanılır. Bu özel kumaş tasarımı sayesinde, Peddon şişme yapmaz, ağırlaşmaz.

Tüm Peddon regl külodu modelleri, yıkanabilir ve leke tutmaz.

İç çamaşırlarımızda kullanılan tüm kumaşlar PFAS,PFOAS vb.  dahil olmak üzere zararlı kimyasalların varlığını test eden “OEKOTEX Standard 100” kapsamında sertifikalandırılmıştır. Ayrıca, OEKOTEX Standardına uygun olduklarını doğrulamak için üretimi yapılmış ürünlerimizi bağımsız laboratuvarlarda testlerini de gerçekleştiriyoruz,

Regl olan kişilerin ürünlerinde ne olduğunu bilmeye hakları olduğuna inanıyoruz ve bu alanda şeffaflığı savunuyoruz. Bu sebeple insan sağlığını ve doğayı savunurken doğru bilgileri size vermekte en baştaki görevlerimizden olarak görüyor; hammadde tedariğinden başlayarak üretim ve son tüketiciye ulaşıncaya kadar tüm süreci izliyor ve LCA testleri ile sizlere sunuyoruz.

Sertifikalarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.

Sorularınızın cevabını bulamadınız mı?