Regl külodu, son dönemlerde kadınların regl dönemlerinde sık sık tercih ettiği ürünler arasında yer almaktadır. Sağladığı avantajlar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran regl külodunun sağladığı bazı avantajlar vardır. Söz konusu avantajlardan genel olarak aşağıdaki gibi bahsedebiliriz.
Regl Külodunun Avantajları
Güvenli ve Hijyeniktir
Regl külotları hakkında muhtemelen PFAS gibi toksik maddeler içerdiğine dair önemli ölçüde olumsuz sözler duyulmaktadır. Ancak gerçek şu ki hepsi sadece bir spekülasyondan ibarettir. Son derece güvenilir ve hijyenik olan bu ürünler ile güvenilir bir şekilde regl döneminizi geçirebilirsiniz. Kaliteli dönem külotları, akışları emmek ve nemi vücuttan atmak için son teknoloji ürünüdür. Daha da iyisi, ön panelde adet kramplarından kurtulmak için kullanılabilecek küçük bir ısı paketini tutabilen bir cep ile üretilmektedir.
Yıkanabilir ve Tekrar Kullanılabilirler
Onları oluşturan çoklu emici kumaş katmanları sayesinde, dönem külotları istediğiniz kadar yıkanabilir ve tekrar kullanılabilir. Gerekli kullanımın yapılması durumunda 2 yıl kadar kullanılabilirler.
Çoklu katmanlar arasında ikincisi, dönem külotlarının kuru ve kokusuz kalmasına yardımcı olur. Kan, herhangi bir akıntı ya da maya enfeksiyonlarına veya kötü kokuya neden olabilecek herhangi bir nem etkisi yaratmazlar.
Yapmanız gereken tek şey tercihen en erken zamanda uygun şekilde durulayıp yıkamak. Bu, mevcut lekelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Yıkama sonunda ıslaklık izi veya herhangi bir koku veya iz kalmayacaktır.

Tamponlardan / Pedlerden Çok Daha İyiler
Tampon veya ped gibi tek kullanımlık ürünlerle karşılaştırıldığında, dönem külotları çok daha üstün ve çevre dostudur. Sadece bir kez satın alınmaları gerekir. Ancak kısa sürede tekrar satın almaya gerek kalmadan birçok kez kullanılabilirler. Dahası, toksinler veya herhangi bir kimyasal madde içermezler. Bu da onları çevre için harika kılar.
Bu ürünler pedlere göre daha az hacimlidirler ve sürekli olarak değiştirilmeleri gerekmez. Ayrıca dışarı çıktığınızda veya seyahat ettiğinizde yedek olarak bir çok külot taşımanıza gerek yoktur.
İdeal Bir Modern Giyim
Regl külotları, günümüzün yaşam tarzına birçok yönden uyan ideal modern giyimdir. Rahat, temiz ve uzun vadede ucuz olan dönem külotlarının bakımı da kolaydır. Sadece durulama ve yıkama, kuruduktan sonra tekrar kullanmak için yeterlidir. Değiştirme veya enfeksiyon kapma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Aksine, kelimenin tam anlamıyla özgür ve özgür hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.
Uzun Vadede Satın Almaya Değer
Sıradan külotlardan biraz daha pahalı olsa da uzun vadede kaliteli bir yatırımdır. Yıkanıp tekrar kullanılabilirler. Bu, değiştirilmeleri, bir kez kullanılmaları veya lekelendikten sonra atılmaları gereken tamponların ve pedlerin aksine, belirli bir süre için yeni bir dönem külotu seti satın almak zorunda olmadığınız anlamına gelir.