Regl külotları ve standart külotlar kadınların tercih ettiği iç çamaşırı çeşitleri arasında yer almaktadır. Adından da anlaşıldığı üzere regl külotları kadınların regl dönemlerinde tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra standart külotlar ise regl dışındaki dönemlerde tercih edilmektedir. Bu iki ürün arasındaki en temel fark regl külotlarının emici bir yapıda olmasıdır. Bu sayede yoğun regl akışının olduğu zamanlarda dahi rahatlıkla kullanılabilmektedir.
Adet döneminizle başa çıkmak söz konusu olduğunda aralarından seçim yapabileceğiniz geniş bir ürün yelpazesi vardır. Bazı insanlar pedlere veya tamponları tercih ederken diğerleri adet kaplarını tercih etmektedir. Bir diğer seçenek ise regl külotlarıdır.
Neredeyse her gün yeni bir çamaşırı giyiyoruz. Bu nedenle dönem iç çamaşırları rutininizi değiştirmeyen harika bir seçenektir. Normalde yaptığınız gibi bir iç çamaşırı giyebilirsiniz. Ancak şimdi nemi hapseden ve izlerinde sızıntıları durduran bazı külotlarınız ile daha güvende hissedebilirsiniz. Üstelik sürekli rahatsız eden ped ve tamponlardan da kurtulabilirsiniz.
Regli Külotları Nasıl Koruma Sağlar?
Çoğu dönem iç çamaşırı aynı şekilde kullanılmaktadır. İç çamaşırın köşebenti sıvıyı vücuttan uzaklaştırmak ve sızmasını önlemek için iç çamaşırının içinde tutmak için tasarlanmış özel kumaştan oluşan bir katman kombinasyonuna sahiptir. Normal iç çamaşırı köşebentte bir ila iki katmana sahipken dönem iç çamaşırları adet kanını, mesane sızıntılarını veya diğer sıvıları içeride tutmak için birden fazla katmana sahiptir.
Regli Külotları ve Standart Külotlar Nasıl Yıkanır?
Adet külotlarını düzgün bir şekilde yıkamak için zaman ayırmanız önemlidir. Çünkü tekrar sızıntı yapmadan kullanılabilir olması bu yıkama şeklinde bağlıdır. Adet külotlarını en iyi şekilde kullanmanın yolu üreticinin talimatlarını takip etmektir. Ancak genel olarak konuşursak, su berraklaşana kadar onları soğuk su altında çalıştırmalısınız. Bu sayede tüm kirden arındığından emin olabilirsiniz. Ardından hassas çamaşırlarınız ile birlikte çamaşır makinenize atınız.
Her zaman bir soğuk yıkama programı kullandığınızdan emin olmalısınız. Çünkü sıcak su, kalan kanın adet iç çamaşırınıza bulaşmasına neden olabilir. Hassas bir çamaşır torbasına koymak da daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.
Dönem külotları yapıldığı tüm farklı katmanlar ve dokuma malzemeler göz önüne alındığında kurutma makinesi için uygun değildir. Bunun yerine kendi başlarına kurumaya bırakmalısınız. Standart külotları ise direk olarak çamaşır makinesinde yıkayabilir ve kurutma makinesinde kurutabilirsiniz.