Ped Kullanmak mı Kolay Regl Külodu Kullanmak mı?

Kadınların en çok sorduğu sorulardan bir tanesi regl külodu ile hijyenik ped arasındaki fark nedir sorusudur. Bilindiği üzere pedlerin adet döneminiz boyunca kullanılması gerekmektedir. Ancak ihtiyaçlarınıza uygun doğru ürünü doğru zamanda seçebilmeniz için bu ürünler arasındaki farkı bilmekte fayda vardır. Şimdi gelin, kadınların en çok kullandığı pedler ile yeni bir ürün olan regl külotları arasındaki farkları hep birlikte inceleyelim

Regl Külodu Nedir?
Regl külotları adından da anlaşılacağı gibi klasik külotların içini kaplayacak şekilde tasarlanmış kadınsı bakım ürünleridir. Bu ürünler hafif veya orta derecede vajinal akıntınız olduğunda ya da adet kanamaları için kullanılır. Genellikle adet akışının yoğun olduğu günlerde tek koruma olarak giyilirlerse yeterli koruma sağlamayacağı düşünülmektedir. Ancak bu ürünler sahip olduğu özellikler sayesinde son derece korunaklı bir yapıya sahiptir.
Adet külotları kanamayı, akıntıyı veya idrar sızıntısını emmek için özel olarak tasarlanmıştır. Bu ürünler aynı zamanda beklenmedik dönemlerde sürprizler ile karşılaşmamanız için yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bu ürünler oldukça incedir ve iç çamaşırınız ile benzer özelliklere sahiptir. Bu nedenle oldukça rahat ve verimlidirler. Adet külodu kullanmaya karar vermenizin iki ana nedeni vardır. Bunlar adet döneminiz boyunca ekstra koruma ve günlük tazelik şeklindedir.
Hijyenik pedler, adet döneminiz boyunca adet akışınızı emmek için özel olarak tasarlanmıştır. Ancak emiciliği sadece birkaç saat olan bu ürünler regl külotları ile karşılaştırılamaz derecede az emiciliğe sahiptir.

Neden Ped Yerine Regl Külodu Seçmelisiniz?
Pedler kanamanızın yoğun olduğu günlerde, biraz ekstra koruma, gün boyu rahat ve kendinden emin hissetmenize engel olurlar. Sürekli sızıntı olup olmadığını kontrol eder ve kendinizi güvende hissetmezsiniz. Adet külotlar ise kuru kalmanıza ve oluşabilecek olası sızıntıları yakalamamanızı sağlar.
Birçok kadın, ince bir külot giymenin onlara her gün verdiği güven ve tazelik hissinin tadını çıkarır. Bu ürünler pedlerden farklı olarak ıslaklığı emer ve külotunuzu normal vajinal akıntı, terleme ve beklenmedik adet akışından korur.
Adet döneminizin başında veya ortasındayken, hijyenik pedlerin ihtiyaç duyacağınız tüm zamanlarda daha yüksek düzeyde emiciliği sağlayan regl külotlarını tercih edebilirsiniz. Pedler, döneminizin daha ağır akışını yakalamak ve emmek içindir. Ancak sanıldığı kadar hijyenik değildir. Koku yapar ve bir süre kullanımdan sonra ıslaklık hissi verir. Bu kadınların özel günlerinde kendilerini kötü hissetmelerine neden olur. Ayrıca sık sık değiştirilmesi gerektiği için yanınızda sürekli yedek ped taşımanızı da gerektirmektedir.